Rosee kreemid

     Rosee kreemid on valmistatud käsitsi ning kasutatud on vaid puhtaid looduslikke koostisosi. Kuna kreemid ei sisalda sünteetilisi säilitusaineid, siis need ei säili väga kaua. Soovitatav aeg kreemi kasutamiseks on 3-4 kuud alates kasutamise algusest. Alati on kreemile märgitud "parim enne", mis on üldiselt 6 kuud kreemi valmistamisest.
     Kuna kreemid on lühema "elueaga", kui muidu kaubanduses olevad,  siis ei ole neid kuskile lattu valmis tehtud vaid eesmärk on pakkuda värskelt valmistatud kreeme.

     Kreemide valmistamisel on lähtutud aroomteraapia põhimõtetest. Aroomteraapia maailm on väga suur, sisaldades erinevaid õlisid ja eeterlikke õlisid, mis saadud taimedest. Mina sattusin selle kõige juurde 2009. aasta algul, tänu oma pojale. Tal oli atoopiline dermatiit diagnoositud juba 1-2 elukuul ning aja möödudes kulges haigus oma tõusude ja mõõnadega. Veidi enne poja 3-ndat sünnipäeva jõudsime tema põletikulise nahaga haiglasse, kus küll olukord sai leevendust tugeva hormoonkreemi ning pehmendava kreemi ja vanniõli abil. Paraku oligi tegu vaid üsna lühiajalise tulemusega. Olukord oli varsti jälle selline, et lapse nahk oli väga kuiv, ketendav ja sügelev. Apteegis olevad pehmendavad kreemid ajasid naha kipitama ja kreemitamine oli üks piinarikas tegevus lapse jaoks. Samas ilma ei saanud ka. Selgusid ka põhjused, mis olukorda halvendasid - õietolmud ja olmetolm suures osas. Paraku pole neid võimalik väga vältida ning kevad oli juba alanud.

     Tänu ühele heale aroomterapeudile saime proovida jojoba- ja porgandiõli segu. Ise hakkasin uurima täpsemalt nende pehmendavate kreemide sisu ja tegelikku koostisainete mõju. Edasi jõudsin ma juba järgmise aroomterapeudini, kes ise sama probleemiga kokku puutunud. Kõik see innustas mind asja üha enam uurima ning üsna pea tellisin juba aroomteraapiaalast inglise keelset kirjandust (kuna eesti keeles on materjale väga vähe), lugesin internetist, tellisin esimesed õlid. Esialgu tegin õlisegusid ja määrisin oma poega nendega, kuid varsti sai ka kreemi tegemist proovitud.

     Tänaseks on inimeste huvi minu kreemide vastu juba üllatavalt suur. Samas on tore, et inimesed on hakanud mõtlema, mida nad oma nahale määrivad ja huvi tundma, mida erinevad kosmeetikatooted sisaldavad.
     Minu jaoks oli üsna kohutav koostada alateemat  Ohtlikud ained kosmeetikatoodetes, sest tundub ikka uskumatu, mida kõike kosmeetikatoodetes ei kasutata. Lõhna- ja värvained on sünteetilised, säilivuse pikendamiseks lisatakse erinevaid aineid, massiliselt kasutatakse mineraalõlisid jne. Kõiki neid aineid võib leida ka väikelastele mõeldud toodetest. Samas pole alati teada, millist mõju need ained aja jooksul avaldada võivad. Ja peamine põhjus, miks kõike seda tehakse, on nende ainete odavus.
     Praegu on popp jälgida E-aineid toidus ja tarvitada ökoloogiliselt puhtaid toiduaineid. See kõik avaldab positiivset mõju meie tervisele, kui me sööme puhast toitu. Samas sisaldavad kosmeetikatooted tihti neidsamu E-aineid, mida leiame toiduainetest ning nahale määrides jõuavad need ikkagi meie organismi. Seepärast tasubki hoolikamalt uurida kosmeetikatoodetel olevat koostiainete nimekirja.

Comments