Looduslik nahahooldus

     Kosmeetika- ja tualetttoodete valmistajatel on kasutada üle 7000 koostisaine. Peaaegu 1000 neist on lõhnakemikaalid, enam kui 1000 neist koostisainetest on teatud oma kahjuliku mõju poolest inimese kehale ning umbes 1000 kõikidest koostisainetest võivad olla saastunud vähki tekitavatest kemikaalidest. 

     Nahk on keha suurim organ ning kuni 60% sellest, mis me paneme oma nahale, imendub meie organismi.

     Kui Sa oled siiani kasutanud kaubanduses olevat kosmeetikat, siis Sa võid avastada, et looduslik kreem on pisut "rikkam". Alusta väiksest kogusest, et näha kui palju Sinu nahk kreemi vajab. Järgmine kord võid kreemi panna kergelt niiskele nahale. Kreemis ei ole midagi, mis ummistaks poore, vaid ainult suurepärased õlid, mis pehmendavad Sinu nahka. Üsna pea ei ole kreemi imendumisel enam mingeid raskusi.
  
     Looduslike kreemide valmistamisel/kasutamisel on oluline puhtus, et sinna sisse ei sattuks baktereid, mis võivad kreemi saastada. Kui kreem on pakendatud purki, siis on soovitav seda võtta puhta spaatli abil. Kui kasutada siiski sõrmi, siis ole kindel, et need on puhtad.
     Rosee kreemid on pakendatud spetsiaalsetesse pudelitesse ning kreemi kättesaamiseks on pumbaga kork. Selline pakend on mugav kasutajale ning parem ka kreemile, kuna nii ei puutu kreem õhuga kokku ning ka saastumise oht puudub.
     Kui Sa kasutad looduslikku kreemi esimest korda, siis on soovitav nahal teha test veendumaks, et Sa ei ole tundlik ühegi koostisosa suhtes.

     Kreemi on hea panna nahale korraga vähem, et näha, kuidas see imendub ning kui vaja siis pisut lisada. Kui kreem on nahal  "raske", on põhjuseks tõenäoliselt liiga palju kreemi. Sinu nahk imab ainult selle, mis vaja ning üleliigne kogus jääb nahale.
     Kulub umbes 30 päeva, et sügavamad nahakihid hakkaksid end uuendama. Kui Sa kasutasid siiani sünteetilist nahahooldustoodet, siis on normaalne, et nahk läbib puhastusperioodi. Sel ajal eemalduvad nahast toksiinid ja algab tervenemine ning nahk näeb hea välja.

     Rosee kreemid on tehtud käsitsi, seega pole selles midagi ebatavalist, kui sama kreem on oma konsistentsilt, värvilt, lõhnalt pisut erinev kui eelmine kord. Selle põhjuseks võib olla see, et kõik koostisained mõõdetakse käsitsi. Kuna kreemid sisaldavad külmpressitud õlisid ja hüdrosoole,  siis ka nende värv ja lõhn võib partiides erineda. Kõik see aga ei mõjuta kreemi kvaliteeti.

     Loodusliku kreemi eluiga ei sõltu keemilistest säilitusainetest. Õige looduslik kreem ei säili nii kaua kui tavalised nahahooldustooted. Selleks, et kreem siiski säiliks piisavalt kaua, on kreemidele lisatud nö looduslikke säilitajaid. Kõige paremad looduslikud säilitajad on kõik sellised õlid, mis sisaldavad suurel hulgal A ja E vitamiini. Lisaks aitavad kreemil säilida eeterlikud õlid ja mesilasvaha.
      Looduslikke kreeme on kõige parem hoida eemal otsesest päikesevalgusest ja temperatuuril alla 25C. Samuti ei ole soovitav hoida kreemi niiskes ruumis ehk siis vannitoas. Enamus kreemidel on eluiga kuni 12 kuud, kui see on avamata ning 3-4 kuud kasutamise algusest.
     Rosee kreemide puhul on jälgitud seda, et kreemi pakend ei oleks liiga suur vaid just paras. Seega peaks üks keskmine kreemitarbija jõudma näites 30 ml näokreemi kenasti 3 kuuga ära kasutada.
     Sooja ilmaga võib kreem muutuda vedelamaks ning õli võib kergelt eralduda. See on täiesti normaalne, sest kreem ei sisalda sünteetilisi emulgaatoreid ega stabilisaatoreid. Kui nii juhtub, siis lihtsalt loksuta pisut pudelit või sega kreem läbi. Kõik see ei mõjuta kreemi kvaliteeti.


Selles postituses oleva teksti kasutamisel viita lingiga algsele tekstile. 
Comments